szczotka do brody

Szczęśliwi posiadacze brody muszą pamiętać, że broda zawsze potrzebuje odpowiedniej troski ze strony posiadacza. Wśród ogromnego wyboru akcesoriów, które pomogą brodę pielęgnować, znajduje się szczotka do brody – według mnie obowiązkowy element wyposażenia każdego brodacza. Na co zwracać uwagę przy jej kupnie? Czym dyktować swój zakup?

Szczotka do brody ma przede wszystkim rozczesywać zarost i zapobiegać tworzeniu się miejsc, w których włosy są sklejone. Pomaga ona także w wyczesywaniu pozostałości posiłków, które mogą osadzać się szczególnie na dużej brodzie. Znaczące jest jednak, aby szczotka była funkcjonalna, ale jednocześnie subtelnie obchodziła się z brodą: nie szarpała jej i nie wyrywała.

Długie włosie

Doskonale sprawdza się wtedy, kiedy zarost nie jest jeszcze zbyt długi. Musi mieć włosie średnio twarde oraz sztywne. Doskonale radzi sobie też wtedy, gdy zarost nie jest starszy niż dwa miesiące. Oczywiście należy pamiętać, że nie u każdego mężczyzny broda rośnie z taką samą prędkością.

Kartacz z naturalnego włosia dzika

To bardzo dobre rozwiązanie wtedy, gdy zarost jest już dłuższy. Jej rączka powinna być wykonana z drewna. Za sprawą tego szczotka będzie dobrze leżeć w dłoni, a używanie jej będzie jeszcze bardziej komfortowe. Najlepsze są egzemplarze z delikatnym włosiem o gęstym splocie, które dobrze radzą sobie z nawet zaskakująco gęstą brodą.

Jak przechowywać szczotkę?

Szczotka do brody potrzebuje odpowiedniego traktowania. Tylko wówczas będzie służyła nam długo w doskonałym stanie. Przede wszystkim trzeba pamiętać, by nigdy nie stawiać szczotki włosiem do góry. Szczotka musi być myta mniej więcej co dwa miesiące pozbawionym silnych składników szamponem. Dobrze sprawdza się również mydło do brody. Nigdy nie należy natomiast polewać włosia wodą podgrzaną do stu stopni. Niektórzy właściciele brody robią tak wiedzeni chęcią jej zdezynfekowania. Takie praktyki są absolutnie niepotrzebne. Warto pamiętać, że powtarzane zbyt często mycie szczotki może sprawiać, że drewno nasiąknie wodą. Na skutek tego szczotka się zniszczy.

Każdy mężczyzna, który zdecydował się na noszenie brody musi o nią dbać. Szczotka do brody pomoże w tym idealnie. Trzeba tylko dobrze ją wybrać.

Podziel się

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.Required

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Może spodobają Ci się też: