Szczęśliwi posiadacze brody powinni wiedzieć, że wydatny zarost zawsze wymaga właściwej troski z naszej strony. Wśród ogromnego wyboru akcesoriów, które pomogą się o brodę troszczyć, obecna jest szczotka do brody – według mnie niezbędny element wyposażenia każdego właściciela brody. Na co zwracać uwagę przy jej kupnie? Czym dyktować swój zakup?

Szczotka do brody ma za zadanie rozczesywać zarost oraz uniemożliwiać tworzenie się obszarów, w których włosy są posklejane. Pomaga ona także w wyczesywaniu pozostałości jedzenia, które mogą osadzać się szczególnie na obfitej brodzie. Znaczące jest jednak, aby szczotka była skuteczna, ale zarazem delikatnie obchodziła się z brodą: nie ciągnęła jej i nie wyrywała.

Modele z długim włosiem

Świetnie sprawdza się wtedy, kiedy zarost nie jest jeszcze wyjątkowo długi. Musi mieć włosie średnio twarde oraz sztywne. Doskonale radzi sobie też wtedy, kiedy zarost nie jest starszy niż osiem tygodni. Oczywiście należy pamiętać, że nie u każdego miłośnika zarostu broda rośnie z identyczną prędkością.

Kartacz z naturalnego włosia dzika

To idealne rozwiązanie wtedy, kiedy zarost jest już bardziej wydatny. Jej rączka musi być wykonana z drewna. Przez to szczotka będzie dobrze układać się w ręce, a używanie jej będzie jeszcze wygodniejsze. Najlepsze są modele z łagodnym dla skóry włosiem o gęstym splocie, które dobrze radzą sobie z nawet zaskakująco gęstym zarostem.

Jak dbać o szczotkę?

Szczotka do brody potrzebuje odpowiedniego traktowania. Tylko wówczas będzie służyła nam długi czas w dobrym stanie. Przede wszystkim nie wolno zapominać o tym, aby nigdy nie przechowywać szczotki włosiem do góry. Szczotka powinna być myta mniej więcej co dwa miesiące delikatnym szamponem. Świetnie sprawdza się też mydło do brody. Nigdy nie należy natomiast oblewać włosia wodą, która dopiero co się zagotowała. Niektórzy panowie robią tak kierowani pragnieniem jej odkażenia. Takie zachowania są absolutnie niepotrzebne. Trzeba pamiętać, że powtarzane zbyt często mycie szczotki może prowadzić do nasiąknięcia drewna wodą. Na skutek tego szczotka ulegnie zniszczeniu.

Każdy pan, który podjął decyzję o noszeniu brody powinien o nią się troszczyć. Szczotka do brody pomoże w tym idealnie. Trzeba tylko dobrze ją wybrać.

Podziel się

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.Required

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Może spodobają Ci się też: