Pomady do włosów stosowane są od dawien dawna. W XIX wieku były one niezwykle popularne i używane przez zamożnych. Najmocniejsze skojarzenia można mieć jednak z latami 50. ubiegłego wieku, gdy stosowane były one praktycznie przez każdego i stały się one nieodłącznym elementem męskiego wizerunku.

Obecnie po latach możemy odnotować powrót do łask pomady jako jednego z najbardziej uniwersalnych produktów do pielęgnacji włosów. Są one w stanie zapewnić inny efekt jak dostępne powszechnie gumy do włosów, żele czy też kremy. Powracają one do łask i stosowane są przez najlepszych stylistów fryzur na świecie. W rzeczywistości pomady to nic innego jak połączenie wosku i wazeliny wraz z kilkoma substancjami pomocniczymi i dodatkami zapachowymi.

 

Rodzaje stosowanych pomad

Największe różnice polegają na proporcjach zmieszania tych składników. Dlatego też możemy wyróżnić specyfiki, które przebaczone są do różnych typów włosów: ciężkich, średnich oraz lekkich. Bardzo ważne jest dobranie takiego rodzaju pomady, która będzie idealnie współpracowała z danym typem włosów. W innym razie można będzie narazić się na zbyt małą trwałość produktu i rozpad fryzury po niedługim czasie od nałożenia. Zastosowanie zbyt mocnej pomady doprowadzi do zbytniego sklejenie i natłuszczenia włosów, co również będzie odbiegało od założeń. Dlatego warto jest przetestować różne rodzaje pomady, dla uzyskania najlepszego możliwego efektu. Jeżeli nie znamy typu swoich włosów najlepiej jest stosować wersje do włosów średnich – ilość wosku i wazeliny jest w tym przypadku bardzo zbalansowana.

 

Czy stosowanie pomad jest konieczne?

Należy odpowiedzieć sobie na pytanie, które pojawiło się w tytule tego wpisu. Z całą pewnością można powiedzieć, że stosowanie takich środków nie jest konieczne. Nie ma jednak nic złego w ich stosowaniu. Jeżeli mamy pomysł na swoją fryzurę i jednocześnie chcemy się wyróżniać na tle innych osób to nie powinniśmy mieć żadnego problemu z tym, aby stosować kosmetyki pozwalające na pielęgnacje i stylizację włosów. Na rynku znajduje się też cała masa innych produktów, które można stosować celem uzyskania podobnego efektu: pastę do włosów, gumę do włosów, krem do włosów, brylantynę, piankę do włosów oraz lakier do włosów. Należy wybrać taki środek, który najlepiej będzie sprawdzał się do naszego zastosowania i który pozwoli na uzyskanie najlepszego dla nas efektu. Włosy są różne i potrzebują innego traktowania dla uzyskania docelowego wyglądu.

Podziel się

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.Required

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

You May Also Like to Read