Podjęcie decyzji o zapuszczaniu brody nie zawsze idzie w parze z uczynieniem tego. Warto jednak spróbować. Zwłaszcza, że broda stała się modna.

Między menelstwem a elegancją

Gdy pojawił się mężczyzna metroseksualny, ripostę na to stanowił mężczyzna lumberseksualny. Mężczyzna lumberseksualny, zwany też drwalem, cechuje się sporym zarostem. Zarost ten tyczy się zarówno włosów na głowie, jak również włosów na twarzy. Ten, jak mogłoby się wydawać, menel, posiada w sobie jednak wiele elegancji. Współcześni drwale bowiem o swoją fryzurę i o swoją brodę dbają. Kto takim drwalem może zostać? Każdy, kto ma gęsty zarost i jest na to gotowy!

db

Pierwsze kroki

Aby udzielić odpowiedzi na pytania o to jak zacząć zapuszczać brodę oraz o to jak pielęgnować rosnącą brodę, trzeba najpierw udzielić odpowiedzi na inne pytania. Po pierwsze – czy chcemy stać się brodaczem. Po drugie – dlaczego chcemy stać się brodaczem. Gdy już się na to decydujemy, musimy zbadać stan swoich włosów. Na brodę powinni zdecydować się mężczyźni, którzy mają do tego warunki, czyli są posiadaczami gęstego owłosienia twarzy. Ktoś bez bujnych włosów na twarzy, lepiej aby postawił na lekki zarost lub zajął się fryzurą. Przychodzi więc czas na działanie.

Zapuszczanie brody oraz pielęgnacja

Przez pierwszy i drugi tydzień mężczyzna musi przywyknąć do włosów na twarzy. Na początku włosy najbardziej przeszkadzają, kto jednak przejdzie tę fazę, nie pożałuje i raczej z zarostu już nie zrezygnuje. Pierwszy i drugi miesiąc to czas, w którym pozwala się włosom po prostu rosnąć. Powinno się wówczas stosować kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji. W trzecim miesiącu, gdy włosy osiągają długość 3-4 centymetrów. To czas na ich przystrzyżenie, najlepiej w specjalnym warsztacie. Później należy już tylko systematycznie dbać i strzyc brodę, podobnie zresztą jak fryzurę.

Broda niczym fryzura

Włosów na twarzy nie powinniśmy traktować gorzej niż włosów na głowie. Jeżeli dbamy o fryzurę, musimy dbać o brodę. Zatem samo zapuszczanie nie wystarczy, potrzeba również pielęgnacji. Posłużą do tego kosmetyki takie jak szampony, odżywki, pomady, czy olejki. Warto wybrać się również do barbera, czyli fryzjera od zarostu. Zdarza się, że barber odgrywa również rolę fryzjera, więc taka wizyta załatwi dwie sprawy za jednym razem. Barberzy odpowiednio przystrzygą włosy i wykonają na nich odpowiednie zabiegi, które odżywiają, nawilżają i stymulują porost włosów.

Obliczanie wzrostu włosów

Zapuszczanie brody, podobnie jak zapuszczanie włosów, to doskonały egzamin na cierpliwość. Włosy rosną mniej więcej 0,5-0,6 milimetrów na dobę. Daje to efekt 4 milimetrów tygodniowo i 1,5 centymetra miesięcznie. Aby osiągnąć włosy długości 5 centymetrów potrzeba więc ponad kwartału.

Podziel się

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.Required

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

You May Also Like to Read