Captain Fawcett to jedna z wiodących marek kosmetyków do pielęgnacji fryzury i brody. Nie dość, że olejki do bród oznaczone logiem Captain Fawcett robią furorę wśród drwali, to jeszcze historia ich receptury przyciąga jeszcze bardziej. Wiążę się ona z kapitanem Peabodym Fawcettem, który pewnego razu wyruszył w rejs.

Kapitan Percy Fawcett

Peabody Fawcett to kapitan Królewskiej Marynarki Wojennej. Ten nieustraszony badacz, działał na dworze króla Anglii, Edwarda. Pewnego razu porwał się on na wielką wyprawę. Wyruszył ku źródłu rzeki Ubangi, głównego dopływu rzeki Kongo w Afryce. Wojaże zakończyły się fatalnie. Po kapitanie i jego ekspedycji zaginął wszelki ślad. Podróż ta odbyła się w 1905 doku. Dopiero w roku 1997 na wyprzedaży zakupiono spróchniały kufer. Po jego otwarciu okazało się, że należał do kapitana Peadboya Fawcetta. To jednak nie koniec niespodzianek.

Marka Captain Fawcett

W 1997 roku odkryto kufer po kapitanie Peabodym Fawcecie. Okazał się on wielkim dziedzictwem po tym dzielnym podróżniku. Zawierał mazidła i receptury na kosmetyki do brody. Wszystko to autorstwa nikogo innego jak samego kapitana. Wydało się wówczas dlaczego niezależnie od trudności i niebezpieczeństw, wąsy Peabody’ego Fawcetta zawsze sterczały równo. Na podstawie receptur skrupulatnie odtworzono mazidła kapitana. W efekcie Captain Fawcett to jedna z czołowych marek kosmetyków do fryzur i bród. Wśród innych równie znanych wylicza się: Apothecary 87, Mr Bear Family, Royal Crown, Percy Nobleman, Pomp & Co, Dapper Dan, Reuzel i inne.

ddbb

Olejki od Captain Fawcett

Captain Fawcett słynie nie tylko z wosku do wąsów, ale też perfum, mydeł oraz olejków, które można stosować do fryzury, a przede wszystkim do brody. Olejki dostarczają włosiu witamin i nawilżenia, powodując, że włosy wyglądają naprawdę Kapitan Peabody Fawcett stworzył trzy rodzaje olejków. Private Stock to połączenie cedru, paczuli, palmarosy i pieprzu. Booze & Baccy to mieszanka chmielu, tytoniu, goździków, pomarańczy i tytoniu. The Million Dollar stanowi miksturę z kwiatami i owocami cytrusów, żywicą oraz… płatkami 23-karatowego złota. Każdy lumberseksualny mężczyzna powinien poznać kapitana Fawcetta.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.Required

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

You May Also Like to Read