Koniec ery metroseksualnych mężczyzn, nadchodzi era mężczyzn lumberseksualnych. Tak oto zakomunikowały w ostatnim czasie popularne magazyny Cosmopolitan i The Guardian. Modniś został zastąpiony drwalem.

Między modnisiem a drwalem

Zarówno metroseksualizm, jak też lumberseksualizm, dotyczy płci męskiej. Żaden z nich nie wiąże się z orientacją heteroseksualną, ani homoseksualną. Jeden i drugi to po prostu styl. Pierwszy promuje młodego i pięknego chłopca, drugi z kolei promuje pełnego testosteronu mężczyznę.

Modniś, czyli mężczyzna metroseksualny

Metroseksualizm to pojęcie, które oznacza mężczyznę w wielkim mieście. Styl ten kreuje młodego, pięknego i zadbanego chłopca. Mężczyzna metroseksualny to typ modnisia. Podąża on za panującymi trendami i skupia się na swojej cielesności. Jego zainteresowania kręcą się wokół sztuki, rzemiosła i nauk humanistycznych. Czas mężczyzn metroseksualnych przypadł na schyłek dwudziestego stulecia i początek dwudziestego pierwszego stulecia. Pełen empatii i kultury typ metro uważa się za przeciwieństwo pełnego siły i dominacji typu macho.

Drwal, czyli mężczyzna lumberseksualny

Lumberseksualizm to pojęcie, które oznacza poniekąd coś starego w nowej odsłonie. Styl ten kreuje kipiącego testosteronem mężczyznę. Mężczyzna lumberseksualny to typ drwala z bujną fryzurą i bujną brodą. Dba o swoją cielesność, ale pilnuje swojej indywidualności. Jego zainteresowania kręcą się wokół typowo męskich spraw. Czas mężczyzn lumberseksualnych nadszedł na początku dwudziestego pierwszego stulecia. Mężczyzna lumberseksualny równa się dziś ideałowi mężczyzny.

bd

Seksualna metamorfoza

Obecnie panuje era lumberseksualizmu. Wbrew pozorom to nie nowy trend, a stary. Lumberseksualizm przeżywa swój renesans jako riposta na panujący przed nim metroseksualizm. Nie oznacza to jednak, że drwale o siebie nie dbają. Na przykład choć pozostają włochaci, to pilnują, aby wymodelować swoje fryzury i przystrzyc swoje brody. Niekiedy nawet lumberseksualizm określa się po prostu jako przekształcenie metroseksualizmu, a nie jako jego zastąpienie. Za wzór lumberseksualnego mężczyzny uchodzi amerykański drwal.

 

Podziel się

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.Required

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

You May Also Like to Read