Drwal – typ mężczyzny, który uchodzi obecnie za najbardziej pożądanego. Koszula w kratę, jeansy i kipiący testosteron to jego atrybuty. Przede wszystkim jednak wyróżnia się bujną fryzurą i jeszcze bujniejszą brodą.

Mężczyzna z bujną fryzurą i bujną brodą

Drwala oficjalnie określa się mianem mężczyzny lumberseksualnego. Lumberseksualizm stanowi ripostę na metroseksualizm. O ile metroseksualista zatracał swój męski pierwiastek w dbaniu o wygląd, o tyle od lumberseksualisty, który o wygląd dba, ale w dość swobodny sposób, aż bije męskością. Wbrew pozorom drwal to nie menel, a odmiana eleganta – niekiedy na współczesnych drwali używa się nawet określenia: elegancki menel lub ekskluzywny menel.

Kraciasta koszula znakiem rozpoznawczym drwala

Drwale chodzą w dość charakterystycznych ubraniach. Przeważnie ich ubiór stanowią jeansy. Najbardziej cechuje ich jednak rozpięta koszula w grubą kratę i luźna koszulka pod nią. Mężczyzna taki prezentuje dzikość i męskość, ale jednocześnie elegancję i atrakcyjność.

bbdd

Włochaty lumberseksualista

Choć znak rozpoznawczy drwala stanowi koszula w kratę, to jednak drwal bez owłosienia nie istnieje. Podstawę stylizacji drwala stanowi spora broda. Drwali spotyka się też zazwyczaj w bujną czupryną, choć nie zawsze, niektórzy golą się na przykład na łyso. Z racji panującego trendu na drwali kreują się mężczyźni różnego pokroju, ale najbardziej liczy się to, czy styl drwal odzwierciedla osobowość danego mężczyzny.

 

Drwalowe hipsterstwo

Drwaloseksualizm określa się na różne sposoby. Jedni uważają, że stanowi on połączenie stylu metro i macho. Drudzy twierdzą, że stanowi on poniekąd hipsterstwo. Jako hipsterów określa się osoby, które deklarują niezależność i ironiczny stosunek wobec mainstreamu. Drwale poniekąd tacy właśnie są, bo pomimo trendu na zapuszczanie zarostu, niewielu go ma, a jeśli już ma, to generalnie bardzo krótki. Mężczyzna lumberseksualny to zatem hipster. Atrakcyjny i stylowy hipster – w jak najlepszym tego słowa znaczeniu.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.Required

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

You May Also Like to Read