Mężczyźni mogą łysieć. No właśnie, mogą, ale muszą. Nawet jeśli jednak łysieją, to oprócz włosów na głowie, pozostają im włosy na twarzy. Broda, może okazać się równie rewelacyjna dla naszego image, co fryzura.

Włosy na głowie, czyli fryzura

Włosy na głowie rosną od urodzenia, a ich tekstura jest bardziej cienka i prosta od tekstury pozostałych włosów. Mają one tendencje do wypadania wraz z wiekiem, co nie oznacza, że wypadają u każdego. Z włosów na głowie warto zrobić modną fryzurę, o co zadba fryzjer w salonie fryzjerskim. Mężczyźni wyglądają fantastycznie zarówno z włosami jak i bez nich, ale póki je posiadają, powinni nimi cieszyć, bo włosy uchodzą za symbol męskiej witalności.

Włosy na twarzy, czyli broda

Włosy na twarzy rosną od okresu dojrzewania, a ich tekstura jest bardziej gruba i kręcona od tekstury włosów na głowie. Nie mają one tendencji do wypadania wraz z wiekiem, bo należą do tak zwanego owłosienia androgenowego, czyli rosnącego wraz ze zmianą hormonów męskich przy jednoczesnej niewrażliwości na działanie tych hormonów. Włosy na twarzy warto hodować robiąc z nich brodę, którą zajmie się barber w zakładzie barberskim. Tylko mężczyźni posiadają włosy na twarzy, a więc nie powinno dziwić, że modna w ostatnim czasie broda uchodzi za symbol męskości.

mw

Który styl dla kogo

To, że jakaś fryzura lub broda królują w konkretnym czasie jako tak zwany największy krzyk mody, nie znaczy, że trzeba iść za prądem danego trendu. Liczy się, aby każdy posiadał swój własny styl, wyglądał w nim korzystnie i tak samo korzystnie się w nim czuł. Intelektualiści najlepiej zaprezentują się we fryzurze z grzywką i lekkim zarostem. Romantycy niech postawią na ciekawą fryzurę i dłuższy lub krótszy zarost. Sportowcom najwygodniej pozostanie bez brody, a w niektórych przypadkach nawet bez fryzury. Podróżnicy pozostawią swoją fryzurę i swój zarost samym sobie pozwalającym im rosnąć. Tak zwani duzi chłopcy zrobią sobie fajną fryzurę, ale z brody zrezygnują. Określani jako niegrzeczni łajdacy oprócz fajnej fryzury pozwolą sobie na brodę. Macho zajmie się swoją fryzurą, ale brodę sobie daruje. Nie każdy spodoba się każdemu, ale każdy na pewno zrobi na kimś wrażenie – i to najważniejsze.

Podziel się

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.Required

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

You May Also Like to Read