Pomada to jeden z podstawowych kosmetyków do męskich włosów. Występuje w trzech wariantach: ciężkim, średnim i lekkim. Która pomada dla którego mężczyzny sprawdza się najlepiej?!

Od pielęgnacji do stylizacji

Mężczyźni mają o co dbać w materii włosów. Oprócz fryzury mają oni przecież brody. Dbać o nie warto zwłaszcza w obecnych czasach, gdy lansuje się styl lumberseksualny. Według niego mężczyzna powinien aż kipieć testosteron głównie za pomocą bujnych włosów na głowie i na twarzy. Fryzura bowiem symbolizuje męską witalność, natomiast broda to po prostu męskość. Zdrowe i urodziwe włosy to włosy zadbane. Dba się o nie po pierwsze poprzez pielęgnację, po drugie zaś przez stylizację.

Pomada jako kosmetyk do włosów

Za najbardziej popularny kosmetyk do układania męskich włosów uznaje się pomadę. Pomada do włosów kosztuje więcej niż żel, pasta, guma, puder, czy lakier, ale bardzo skutecznie stylizuje, a ponadto pielęgnuje włosy. Kosmetyk ten składa się z odpowiadającego za chwyt wosku i wazeliny oraz odpowiadającej za nabłyszczenie lub matowienie wody. Co ważne, pomada sprawdza się bardziej do przypłaszczenia lub stawiania włosów, aniżeli do ich rozburzania.

m

Ciężkie pomady do włosów

Ciężkie pomady do włosów przeznacza się dla mężczyzn o włosach bardziej długich, kręconych i grubych. Zwierają więcej wosku i wazeliny, niż wody. Efektem tego zapewniają przede wszystkim mocny chwyt włosów. Stosunkowo ciężko się je zmywa.

Średnie pomady do włosów

Średnie pomady do włosów to tak zwany złoty środek, który mniej lub bardziej sprawdza się na każdym typie męskich włosów. Zawierają mniej więcej po równo wosku z wazeliną i wody. Zapewniają efektem tego chwyt włosów oraz ich nabłyszczenie lub matowość. Zmywa się je w miarę prosto.

Lekkie pomady do włosów

Lekkie pomady do włosów przeznacza się głównie dla mężczyzn o włosach bardziej krótkich, prostych i cienkich. Zawierają więcej wody, niż wosku i wazeliny. Efektem tego zapewniają przede wszystkim nabłyszczenie lub matowość włosów. Stosunkowo łatwo się je zmywa.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.Required

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

You May Also Like to Read