Olejki do brody to najpopularniejsze kosmetyki dla męskich włosów. Wbrew nazwie zapewniają dbanie nie tylko o brodę, ale w niektórych przypadkach również o fryzurę. Po pierwsza nawilżają włosie, a po drugie sprawiają, że obłędnie ono pachnie.

Olejki nawilżające + olejki eteryczne

Olejek do brody składa się z olejków nawilżających i olejków eterycznych. O ile olejki nawilżające występują generalnie zawsze takie same, o tyle olejki eteryczne występują inne. Wśród popularnych marek zajmujących się wyrobem tego rodzaju kosmetyków wylicza się Apothecary 87 oraz Captain Fawcett. Tę pierwszą założył barman Sam Martin pragnący, aby kosmetyki dla mężczyzn pachniały męsko, tę drugą z kolei założono gdy odnaleziono kufer kapitana Percy’ego Fawcetta, który wyruszył w rejs i zaginął pozostawiając jedynie tajne receptury.

Przegląd olejków nawilżających

Wśród olejków nawilżających dominują olejek jojoba i olejek arganowy. Inne olejki to olejek migdałowy, olejek morelowy oraz olejek kokosowy. Ponadto występuje zazwyczaj witamina E wpływająca korzystnie na skórę i włosy.

Kwiatowe olejki eteryczne

Pierwszy rodzaj olejków do brody pod względem zapachu to olejki kwiatowe. Ich ekstrakty pochodzą między innymi z lawendy, bzu, róży, dzikiej róży i goździków. Najbardziej pasują do mężczyzn o głębokiej wrażliwości.

Owocowe olejki eteryczne

Drugi rodzaj olejków do brody pod względem zapachu to olejki owocowe. Ich ekstrakty pochodzą między innymi z pomarańczy, grejpfruta, cytryny, limonki i bergamotki. Najbardziej pasują do mężczyzn prowadzących aktywny tryb życia.

Drzewne olejki eteryczne

Trzeci rodzaj olejków do brody pod względem zapachu to olejki drzewne. Ich ekstrakty pochodzą między innymi z cedru, żywicy, paczuli i drewna sandałowego. Najbardziej pasują do mężczyzn ceniących klasykę.

II

 

Olejki

nawilżające

Olejki eteryczne

kwiatowe

Olejki eteryczne

owocowe

Olejki eteryczne

drzewne

Olej arganowy

Olej jojoba

Olej migdałowy

Olej morelowy

Olej kokosowy

Lawenda

Bez

Róża

Dzika róża

Goździk

Pomarańcza

Grejpfrut

Cytryna

Limonka

Bergamotka

Cedr

Żywica

Paczula

Drewno sandałowe

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.Required

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

You May Also Like to Read