Na ulicach co chwile pojawiają się mężczyźni wyglądający znów inaczej, efektem tego czas uporządkować wiedzę na temat stylów. Poznajcie mężczyzn: machoseksualnych, metroseksualnych, lumberseksualnych oraz uberseksualnych. To nie rodzaje orientacji seksualnych, to style, które w ostatnich latach dominują u płci męskiej, już wcale nie uchodzących za taką brzydką płeć, jak się ją maluje.

1

Macho – mężczyzna machoseksualny

Złoty okres stylu macho przypada na dwudzieste stulecie, choć właściwie występował on jak żaden inny męski styl we wszystkich wiekach.  Machoseksualista, czyli tak zwany macho, to mężczyzna samczy, którego znak rozpoznawczy stanowi twardość i szorstkość. Ubiera się w proste ubrania, nosi krótką fryzurę i lekki zarost.

Metro – mężczyzna metroseksualny

Złoty okres stylu metro przypada na schyłek dwudziestego stulecia. Metroseksualista, czyli tak zwany metro, to mężczyzna wypielęgnowany i wystylizowany, którego znak rozpoznawczy stanowi delikatność i wrażliwość. Ubiera się w najdroższe ubrania, nosi krótką fryzurę i goli zarost.

Lumber – mężczyzna lumberseksualny

Złoty okres stylu lumber przypada na początek dwudziestego pierwszego stulecia. Lumberseksualista, czyli tak zwany lumber, to mężczyzna dziki i kipiący testosteronem, przypominający wypuszczonego z lasu drwala, ale drwala zadbanego. Ubiera się w koszulę w kratę z dżinsami, nosi dłuższą fryzurę i dłuższą brodę.

Uber – mężczyzna uberseksualny

Złoty okres stylu uber przypada właściwie na obecne czasy. Uberseksualista, czyli tak zwany uber, to mężczyzna ponadczasowy, czerpiący ze stylów metro i lumber, a jednocześnie interpretujący je na własny sposób. Zawsze stawia na prostotę uchodzącą za szlachetną i stylową.

Podziel się

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.Required

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

You May Also Like to Read