Bez nawilżenia żadna fryzura ani żadna broda nie zrobią wrażenia. Mogą urosnąć, ale wcale nie muszą wyglądać estetycznie. Otóż nawilżenie do podstawa dla zdrowego i urodziwego funkcjonowania skóry i włosów. W nawilżaniu ich królują olejki do brody.

Oleje nawilżające oraz oleje eteryczne

Olejki do brody stanowią obok kremów i balsamów jedne z najlepszych kosmetyków nawilżających. O ile kremy odżywiają i nawilżają, a balsamy oczyszczają i nawilżają, o tyle olejki do zajmują się ściśle nawilżeniem. Ale to nie wszystko, bo również obłędnie pachną przenosząc swój zapach na skórę i włosy. Wszystko przez to, że olejki te zawierają oleje nawilżające oraz oleje eteryczne. Niemal wszystkie olejki do brody zawierają podobny skład olejów nawilżających, odróżnia ich jedynie skład olejów eterycznych. Wśród olejów nawilżających występują między innymi olej jojoba, olej słonecznikowy, olej winogronowy, olej ryżowy, olej z pestek moreli i olej arganowy. Wśród olejów eterycznych występują z kolei wszelkiego rodzaju oleje kwiatowe, oleje owocowe i oleje drzewne.

m2

Moc kwiatów

Oleje kwiatowe w olejkach do bród pochodzą głównie z: róży, dzikiej róży, pelargonii, goździków i lawendy. Lubią mężczyźni o głębokiej wrażliwości. Przykłady olejków kwiatowych to Apothecary 87 Vanilla & Mango oraz Captain Fawcett Booze & Baccy.

Moc owoców

Oleje owocowe w olejkach do brody pochodzą głównie z: pomarańczy, bergamotki, cytryny, limonki i grejpfruta. Lubią je mężczyźni prowadzący aktywne życie. Przykłady olejków owocowych to Captain Fawcett Barberism oraz Captain Fawcett The Milion Dollar.

Moc drzew

Oleje drzewne w olejkach do brody pochodzą głównie z: paczuli, cedru, żywicy, mchu i drewna sandałowego. Lubią je mężczyźni ceniący klasykę. Przykłady olejków drzewnych to: Apothecary 87 Original Recipe oraz Captain Fawcett Private Stock.

Olejki do brody – zestawienie dla mężczyzny

Olejki dla mężczyzn
Oleje nawilżające
Roślinne ekstrakty:

1. Jojoba

2. Słonecznik

3. Winogrono

4. Pestki moreli

5. Ryż

O. eteryczne kwiatowe O. eteryczne owocowe O. eteryczne drzewne
Roślinne ekstrakty:

1. Róża

2. Dzika róża

3. Pelargonia

4. Goździk

5. Lawenda

Roślinne ekstrakty:

1. Pomarańcza

2. Bergamotka

3. Cytryna

4. Limonka

5. Grejpfrut

Roślinne ekstrakty:

1. Paczula

2. Cedr

3. Żywica

4. Mech

5. Drewno sandałowe

 

Podziel się

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.Required

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

You May Also Like to Read